Оголошення про подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу яка міститься в ЄДР

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку (форма №6) про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Також повідомляємо про зміни в законах та підзаконних актах, що відбулись протягом поточного року.

 


Докладнiше...


Дата публікації: 9-12-2015

Запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

ДО ВІДОМА НАСЕЛЕННЯ!

Зарічний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Сумського міського управління юстиції інформує щодо запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля.


Докладнiше...


Дата публікації: 1-12-2015

Керівникам структурних утворень політичних партій та громадських об'єднань

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі – Закон), постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2015 року № 354 «Про порядок прийняття рішень щодо невідповідності діяльності, найменування та/або символіки юридичної особи, політичної партії, її обласної, міської, районної організації або іншого об'єднання громадян вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, наказом Міністерства юстиції України від 09 червня 2015 року № 895/5 затверджено Положення про Комісію з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі – Положення).


Докладнiше...


Дата публікації: 11-11-2015

Деякі питання пов’язані з проведенням державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудований об’єкт нерухомого майна.

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Виходячи з положень п.1 статті 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Відповідно до Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 р. № 868 новозбудований об’єкт - завершений будівництвом об’єкт нерухомого майна, державна реєстрація права власності на який проводиться вперше.


Докладнiше...


Дата публікації: 22-10-2015

Щодо особливостей державної реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна, закінчені будівництвом до 5 серпня 1992

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

З метою забезпечення однакового застосування органами державної реєстрацiї прав на нерухоме майно вимог Закону України «Про внесення змiн до статтi 19 Закону України «Про державну реєстрацiю речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» щодо особливостей державної реєстрацiї прав власностi на об’єкти нерухомого майна, закiнченi будiвництвом до 5 серпня 1992 року та пункту 49-1 Порядку державної реєстрацiї прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 жовтня 2013 року № 868 (далi — Порядок), Державна реєстрацiйна служба звертає увагу на наступне.

Наведеними актами законодавства встановлений спрощений порядок оформлення права власностi з видачею свiдоцтва про право власностi на iндивiдуальнi (садибнI) житловi будинки, садовi, дачнi будинки, господарськi (присадибнI) будiвлi i споруди, прибудови до них, що розташованi в сiльськiй мiсцевостi та закiнченi будiвництвом до 5 серпня 1992 року.

Змiни, що вiдбулися в законодавствi, спрямованi не лише на створення зручних умов для реалiзацiї мешканцями сiл своїх конституцiйних прав, а й безпосередньо пов’язанi з особливостями ведення облiку об’єктiв нерухомого майна в сiльськiй мiсцевостi.


Докладнiше...


Дата публікації: 22-10-2015

Інформація про стан роботи зі зверненнями та особистого прийому громадян у Сумському міському управлінні юстиції протягом 9 місяців 2015 року

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

На виконання вимог Закону України "Про звернення громадян”, Указу Президента України №109 від 07.02.2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління Сумським міським управлінням юстиції здійснювалась відповідна робота по реалізації вищезазначених нормативно - правових актів по роботі зі зверненнями громадян.

За наслідками вжитих заходів протягом 9 місяців 2015 року проаналізований стан цієї роботи у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.


Докладнiше...


Дата публікації: 22-10-2015

Державна реєстрація народження покинутої, знайденої дитини

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Народження дитини для кожної жінки - чи не найголовніша, найважливіша, найбільш значима подія у її житті.

Це дата, з якої починається відлік нового життя. Це одне з найсильніших переживань, яке мати і навряд чи колись забуде. І звичайно, кожній жінці хочеться, щоб спогади про такий момент були світлими, добрими, радісними.

Дитина - це маленька людина зі своїм внутрішнім світом, своїми бажаннями і потребами, а найкращим осередком для її благополуччя є сім’я.

Адже, вона є першим вихователем дитини, саме в родині під керівництвом та за допомогою батьків дитина пізнає навколишній світ, тут проходить її громадське становлення, формується світогляд та естетичні смаки.


Докладнiше...


Дата публікації: 20-10-2015

Виборцю про місцеві вибори 2015 року

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2015 року на неділю, 25 жовтня 2015 року, призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних та міських голів.

1 жовтня – останній день для прийняття рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації кандидатів. Відповідно вже 2 або найпізніше 3 жовтня буде відомий перелік усіх учасників виборчих перегонів і партійні виборчі списки, і кандидати в мери. Приблизно у цей же час стартує активна фаза передвиборчої агітації.

5 жовтня – останній день для подачі заяви про відмову від балотування або скасування реєстрації когось із кандидатів. Після цієї дати відкликання кандидатів буде неможливим, оскільки вже 7 жовтня має бути затверджений текст виборчого бюлетеня для голосування.

23 жовтня о 24:00 завершується передвиборча агітація. З цього моменту відповідні служби органів місцевого самоврядування мають забезпечити зняття усіх передвиборчих агітаційних матеріалів.


Докладнiше...


Дата публікації: 5-10-2015

Шлюбний договір

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Шлюбний договір (контракт) - це можливість осіб, що вступають у шлюб, або подружжя, визначити взаємні майнові права і обов’язки у шлюбі та (або) у разі його розірвання. У всьому світі шлюбний контракт - поширена практика.

Незважаючи на деяку новизну такого регулювання майнових відносин подружжя для України, історія шлюбного контракту йде все ж углиб століть. Так, у Стародавній Греції і Римі чоловік і жінка, перш ніж створити сім’ю, оформляли угоду, де описували свої майнові відносини, відразу обговорюючи також і питання спадкоємства в майбутньому спільно нажитого майна. Така традиція існувала аж до приходу християнства, з яким шлюб полягав і регулювався виключно церквою. В Англії до 1882 року вважалося, що майно подружжя належить чоловікові. Навіть те, чим дружина володіла до шлюбу, переходило у власність чоловіка. Саме розвиток капіталізму і поглядів суспільства у зв’язку з ним, призвело до прийняття Закону про власність заміжніх жінок, яким заміжній жінці було надано право вступати в договори з приводу цієї власності, право заповідати її.


Докладнiше...


Дата публікації: 2-09-2015

Оголошення про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

На виконання наказу Міністерства юстиції України від 19.08.2015 № 224/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги», Головне територіальне управління юстиції у Сумській області повідомляє про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, у Сумській області.

Претенденти, які пройшли конкурсний відбір, залучатимуться до надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору відповідно до Порядку і умов укладення контрактів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі, та договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2012 № 8.


Докладнiше...


Дата публікації: 31-08-2015


Пошук по сайту


Панель користувача

Логін:
Пароль:
Нагадати    Реєстрація
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав