За 9 місяців 2013 року реєстраційною службою Сумського міського управління юстиції, відповідно до покладених завдань щодо легалізації/реєстрації об’єднань громадян, у Реєстрі об’єднань громадян, у зв’язку з саморозпуском/рішення суду/ були скасовані записи про легалізацію/реєстрацію.
Звертаємо увагу керівників громадських формувань: громадських організацій, структурних утворень політичних партії, творчих спілок, організацій профспілок, організацій роботодавців, територіальних громад, що у разі зміни відомостей до установчих документів та до керівних органів, зміни місцезнаходження керівного органу, з питань легалізації/реєстрації та припинення діяльності необхідно надавати відповідні заяви та документи до реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції за адресою: 40000. м.Суми, вул..Воскресенська,буд.13/7, тел.:77-06-16.
В основі сімейних зв’язків лежить не тільки духовна спільність, а й певна матеріальна база. Для виконання сім’єю її багатогранних функцій у суспільстві необхідна наявність достатніх для цього матеріальних благ, оскільки будь-яка сфера сімейного життя потребує відповідних витрат.
Тому між подружжям виникають не тільки особисті, а майнові правовідносини. Майновими є правовідносини з приводу спільної сумісної власності подружжя, а також їхнього взаємного матеріального утримання. Як і сфера особистих немайнових відносин, сфера майнових відносин підпадає під дію закону, метою чого є забезпечення нормального функціонування сім’ї, захист майнових прав подружжя, дітей інших членів сім’ї. Крім того регулювання майнових відносин між подружжям підпорядковане виконанню одного із завдань сімейного законодавства – побудови сімейних відносин на засадах взаємної допомоги та підтримки. Норми шлюбного договору не повинні суперечити нормам моралі та ставити подружжя у гірше становище, ніж запропоноване нормами законодавства. Таких принципів було дотримано вітчизняним сімейним законодавством при регулюванні майнових відносин за наявності укладеного між подружжям шлюбного договору.
Відповідно до Сімейного кодексу України та Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Мін’юсту від 24.12.2010 № 3307/5) державна реєстрація смерті громадян провадиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.
Реєстрація смерті провадиться за заявою родичів померлого, його сусідів, працівників житлово-експлуатаційних організацій або інших осіб чи за повідомленням адміністрації лікувального закладу, де сталася смерть.
Законодавство про працю не дає визначення часу відпочинку. Наукою трудового права традиційно під часом відпочинку розуміється час, протягом якого працівник є вільним від виконання трудових обов'язків і вправі використовувати його на власний розсуд.
Правове поняття часу відпочинку не відповідає фізіологічному поняттю відпочинку, коли людина, наприклад, спить. У зв'язку з цим науковці пропонували увесь час поза робочим часом називати "вільним від роботи часом" або "неробочим часом". Проте у законодавстві застосовується саме термін "час відпочинку", і його правовий аспект полягає у зв'язку із трудовими обов'язками працівника, а точніше, коли працівник вільний від такого зв'язку.
На виконання вимог Закону України "Про звернення громадян”, Указу Президента України №109 від 07.02.2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління Сумським міським управлінням юстиції здійснювалась відповідна робота по реалізації вищезазначених нормативно - правових актів по роботі зі зверненнями громадян.
За наслідками вжитих заходів протягом І півріччя 2013 року проаналізований стан цієї роботи у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року.
Народження дитини – це велике щастя. Але кожен з батьків стикається з одним і тим же питанням – як же назвати малюка? Вибір імені для дитини – один з найбільш хвилюючих моментів у житті молодих батьків. Як правило, цим питанням майбутні мама і тато спантеличуються ще за кілька місяців до народження, перебираючи десятки – а й то й сотні різних варіантів.
Право на ім'я – абсолютне особисте немайнове право. Ім'я людини виступає засобом індивідуалізації особистості в суспільстві. Батьки зазвичай дають ім'я своїй дитині згідно із своїми національними традиціями. Таким чином, право на ім'я припускає дотримання правильності його написання й, відповідно, вимови, зважаючи на конкретні національні традиції. Сукупність звуків, що становлять ім'я людини, є для неї способом виділення свого «я» в об'єктивному світі, зокрема, у соціумі.
На виконання вимог Закону України "Про звернення громадян”, Указу Президента України №109 від 07.02.2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління Сумським міським управлінням юстиції проводиться відповідна робота по забезпеченню конституційного права громадян на звернення.
За наслідками вжитих заходів протягом І кварталу 2013 року проаналізований стан цієї роботи у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року. Проведений аналіз показав, що у звітному періоді до Сумського міського управління юстиції всього надійшло 36 звернень громадян, проти 27 – за І квартал 2012 року.
Традиційно уявлення про щасливу родину передбачає обов`язкову наявність матері, батька і дитини. Народження дитини – визначна подія у житті кожного. Перш за все, тому що на світ з`являється ще один громадянин, а по друге, жінка і чоловік набувають нового статусу – вони стають батьками. Але, з правової точки зору, вони набувають статусу батьків лише за умови, що їхнє батьківство засвідчене у встановленому законодавством порядку.
Визначення походження дитини, встановлення батьківства (материнства) має велике значення, адже шляхом встановлення батьківства реалізується право дітей знати своїх батьків, а на батьків покладається значний комплекс батьківських прав та обов`язків.