Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/meria/web/meria.sumy.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 104 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/meria/web/meria.sumy.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 277 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/meria/web/meria.sumy.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 562 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/meria/web/meria.sumy.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 566 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/meria/web/meria.sumy.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 424 У бронзі та граніті
Мунiципальний iнформацiйний портал
Офiцiйний сайт Сумської міської ради / версiя до друку
майдан Незалежностi, 2, Суми, 40000
тел./факс: +38 (0542) 700-560
e-mail: rada@meria.sumy.ua
Події > У бронзі та граніті

У бронзі та граніті


У бронзі та гранітіУ Сумах на Меморіалі «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам» відкриють Алею командармів. Три бюсти мають з’явитись на початку вересня.

 Зокрема, мова йде про таких героїв, як Борис ГРОМОВ, Сергій ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ та Сергій ОШОМОК.

Всі вони, повідомив перший заступник голови Сумської обласної організації Українського Союзу ветеранів Афганістану «СОВЕАФ» Володимир ПАНЧЕНКО, воювали у складі 40-ї Армії – саме тієї, що у 1941 році була сформована на Сумщині, у 1943-му звільняла Суми від  від німецько-фашистських загарбників, і яку відновили у 1979 році для війни в Афганістані.

У бронзі та гранітіУ Сумах на Меморіалі «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам» відкриють Алею командармів. Три бюсти мають з’явитись на початку вересня.

Зокрема, мова йде про таких героїв, як Борис ГРОМОВ, Сергій ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ та Сергій ОШОМОК.

Всі вони, повідомив перший заступник голови Сумської обласної організації Українського Союзу ветеранів Афганістану «СОВЕАФ» Володимир ПАНЧЕНКО, воювали у складі 40-ї Армії – саме тієї, що у 1941 році була сформована на Сумщині, у 1943-му звільняла Суми від німецько-фашистських загарбників, і яку відновили у 1979 році для війни в Афганістані.

«Меморіал присвячується всім воїнам, які пройшли пекло війни, і передусім, землякам», – зазначив Володимир Панченко.

Наразі тут уже споруджено церкву Іоанна Воїна, створено Музей військової техніки просто неба, встановлено бюст Герою Радянського Союзу, автору та ініціатору створення технічних засобів Повітряно-десантних військ, генералу Василю МАРГЕЛОВУ. Втім, територія дозволяє розширити комплекс.

На думку головного архітектора Сум Володимира БИКОВА, розташування Меморіалу не випадкове. Поблизу знаходиться Кадетський корпус, тож можна говорити про створення великого комплексу, що зберігатиме пам’ять про доблесне минуле земляків, виконуватиме виховну та духовну функції.

«Із архітектурної точки зору все вписується в містобудівне завдання. Церква, пам’ятник, техніка. Нові бронзові бюсти стоятимуть на гранітних постаментах. Тобто мова йде про капітальні архітектурні об’єкти. І це – правильно: якщо будувати, то навіки», – заявив він.

Невдовзі тут мають «посадити» Сад каменів, збудувати фонтан, а також провести комплексний благоустрій території – встановити лави і зробити освітлення. А з часом, повідомили воїни-афганці, вони хотіли б побудувати Алею Героїв і розмістити на ній бюсти всіх 12-ти командирів, які стояли на чолі 40-ї Армії – від початку Великої Вітчизняної війни й до закінчення бойових дій в Афганістані.


Iнформацiя опублiкована на сайтi www.sumy.ua
URL: http://meria.sumy.ua/index.php?newsid=37405
Дата документу: 15-08-2013
Усi права на матерiали, вмiщенi на цьому сайтi, належать
Виконавчому комітету Сумської міської ради
При використаннi iнформацiї
посилання на сайт www.sumy.ua обов'язкове.
© 2004 - 2015 роки