Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/smr/web/meria.sumy.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 104 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/smr/web/meria.sumy.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 277 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/smr/web/meria.sumy.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 562 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/smr/web/meria.sumy.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 566 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/smr/web/meria.sumy.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 424 № 91 від 02.02.2010
Мунiципальний iнформацiйний портал
Офiцiйний сайт Сумської міської ради / версiя до друку
майдан Незалежностi, 2, Суми, 40000
тел./факс: +38 (0542) 700-560
e-mail: rada@meria.sumy.ua

91

Документи » Рішення виконавчого комітету » № 91 від 02.02.2010

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ


від "02" лютого 2010 р № 91
м. Суми

Про розгляд протесту прокурора міста Суми від 22.01.2010 року № 193 на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 17.11.2009 року № 632 «Про погодження змін до тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми»

Прокурором м. Суми внесено протест від 22.01.2010 року № 193 на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 17.11.2009 року № 632 «Про погодження змін до тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми».
У протесті прокурора міста Суми зазначено про те, що згідно з пунктом 2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» виконавець зобов’язаний довести розрахунок тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до відома власників житлових будинків, квартир, нежитлових приміщень у житлових будинках та інших споживачів послуг шляхом проведення щодо кожного будинку громадських слухань.
У протесті також зазначено, що розрахунки тарифів були надані на розгляд виконавчого комітету Сумської міської ради без результатів громадських обговорень.
Вказане рішення виконавчого комітету Сумської міської ради прокурор міста Суми вважає незаконним та вимагає скасувати його.
Проаналізувавши вищевикладене та норми чинного законодавства слід зазначити наступне. Пунктом 1 загальної частини Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529 зазначено, що цей Порядок визначає механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
Опротестоване рішення виконавчого комітету Сумської міської ради, як вбачається з його преамбули, прийнято на виконання пункту 1 рішення Сумської міської ради від 24 червня 2009 року №2777-МР «Про пропозиції виконавчому комітету Сумської міської ради щодо розгляду питання корегування діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми», статті 55 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», коефіцієнтів співвідношень мінімальної тарифної ставки передбачених Галузевою угодою житлово-комунального господарства на 2007-2009 роки, пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Тобто, метою прийняття даного рішення є не погодження нових тарифів, а внесення відповідних змін до діючих тарифів, затверджених попередніми рішеннями виконавчого комітету Сумської міської ради від 04.09.06 № 485 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій» (зі змінами та доповненнями) та від 31.10.06 № 580 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для балансоутримувачів та виконавців послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій житлового фонду, що перебуває у комунальній власності», прийнятих у відповідність до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 560 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Крім того, на виконання вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України вчинені відповідні дії, а саме:

  • на офіційному сайті Сумської міської ради оприлюднені тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій; 
  • в офіційному віснику Сумської міської ради від 16 грудня 2009 року № 019 було надруковано рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 17.11.2009 року № 632 «Про погодження змін до тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми».
  • 20.08.2006 року міським головою міста Суми проводились громадські слухання щодо перегляду цін на житлово-комунальні послуги; 
  • 06.10.2006 року в газеті «Суми і сумчани» №40 (413) були надані відповіді на запитання сумчан, які надійшли під час громадських слухань щодо тарифів на житлово-комунальні послуги.
У зв’язку з прийняттям зазначеної вище постанови Кабінету Міністрів України та прийнятих відповідно до неї рішень виконавчого комітету Сумської міської ради виникли правовідносини, які на сьогоднішній день тривають. Згідно зі статтею 5 Цивільного кодексу України, акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав і обов’язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. Внесення відповідних змін до діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій проведені на підставі розрахункових матеріалів, наданих підприємствами, які на конкурсних засадах отримали право на обслуговування житлових будинків, споруд та прибудинкових територій, у подальшому оприлюднені на офіційному сайті Сумської міської ради та розміщенні в офіційному віснику Сумської міської ради. Враховуючи вищевикладене, відповідно до статті 21 Закону України «Про прокуратуру», керуючись частиною 1 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сумської міської ради

ВИРІШИВ:

  1. Протест прокурора міста Суми від 22.01.2010 року № 193 на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 17.11.2009 року № 632 «Про погодження змін до тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми» відхилити. 
  2. Повідомити прокурора міста Суми про прийняте рішення. 
  3. Організацію виконання даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бондаря А.П.

 

Міський голова

Г.М. МінаєвДата публікації: 16-02-2010Iнформацiя опублiкована на сайтi www.sumy.ua
URL: http://meria.sumy.ua/index.php?newsid=25027
Дата документу: 16-02-2010
Усi права на матерiали, вмiщенi на цьому сайтi, належать
Виконавчому комітету Сумської міської ради
При використаннi iнформацiї
посилання на сайт www.sumy.ua обов'язкове.
© 2004 - 2015 роки